Pizza TuSi
Personálna agentúra Mr.JOB Slovenská franchisingová asociácia

VITABOX

 

VZNIK ZNAČKY VITABOX

 

V roku 2010 vznikol podnikateľský zámer a značka VITABOX. Zakladateľmi boli David a Silvia Raškov, ktorí sa niekoľko rokov zaoberali službami v oblasti zdravého životného štýlu, wellness a fitness. Na základe postrehov a potrieb klientov, sa rozhodli vytvoriť nový produkt – VITABOX. Celý koncept vznikol v spolupráci s MUDr. Jurajom Chovanom, ktorý je popredným odborníkom v odbore anestéziológia a intenzívna medicína. V oblasti intenzívnej medicíny sa venuje predovšetkým problematike výživy u kriticky chorých pacientov. Okrem svojej špecializácie je certifikovaným výživovým poradcom a trénerom fitness a kulturistiky. 

 

1.2.2011 sa začala distribúcia VITABOXU v Prievidzi, v Bojniciach a v Novákoch. Vzhľadom na to, že je to revolučná forma stravovania, na slovenskom trhu doposiaľ neznáma, bola potrebná značná investícia do propagácie produktu ( rádio, internet, bilboard, noviny, časopisy, letáky ). V priebehu 3 mesiacov bolo zaregistrovaných vyše 50 klientov v Prievidzi a blízkom okolí.

Počas tohto obdobia bola overená logistika prijímania a realizácie objednávok. Potvrdila sa aj správnosť ekonomického modelu, dosiahnutím pozitívneho hospodárskeho výsledku. A v konečnom dôsledku zaznamenal VITABOX reálne výsledky klientov, ktorí dosiahli úbytok na váhe a zlepšenie zdravotného stavu. 

 

 

CHARAKTERISTIKA ZNAČKY VITABOX

 

VITABOX je zdravá, kvalitne spracovaná, a najmä kaloricky a nutrične vyvážená strava doručená až ku klientovi.

Tento koncept zdravého stravovania obsahuje technologické postupy a jedinečné receptúry jedál, výber surovín a dodávateľov, logistiku prijímania a spracovania objednávok cez internet. Ide o model, ktorý je jednoduchý a pohodlný pre klienta ako aj pre prevádzkovateľa.

I keď na slovenskom trhu už začínajú vznikať firmy s podobným konceptom, VITABOX je jediný, ktorý doručí jedlo klientom každý deň čerstvé! 

 

  

 

 

Našim cieľom je ponúkať komplexné služby v oblasti zdravého stravovania, pričom kladieme dôraz na pohodlné objednanie a doručenie až priamo klientovi do rúk, na chutnú ale zároveň zdravú stravu a neustálu starostlivosť o zákazníka.

Keďže chceme tento štandard zaistiť aj v iných regiónoch na Slovensku, rozhodli sme sa rozširovať značku VITABOX formou franchisingu. Táto forma ponúka potencionálnym franchisantom uľahčenie začiatkov podnikania, a pre klientov záruku čerstvého a zdravého jedla, ktoré bude pripravené priamo v ich regióne v deň dodania.

 

 

 

Kvalita produktu záleží najmä od samotného prevádzkovateľa a jeho tímu. Preto je priam ideálne, ak vlastník pobočky sám dohliada na prípravu produktu, jeho doručenie a dostáva spätnú väzbu priamo od klientov pobočky. Toto je model, ktorý vychádza z rodinného podnikania v gastronómii a v službách. Klient ocení príjemnú domácku atmosféru a starostlivosť.

 

 

Prečo je výhodné stať sa partnerom VITABOX

 

Ponúkame:

 • rýchly štart Vášho podnikania
 • cenovo dostupnú licenciu
 • know how celého systému
 • veľmi kvalitný a overený produkt
 • prehľadný systém koordinovania objednávok
 • jedinečné receptúry vypracované nutričným odborníkom
 • stálu reklamnú podporu
 • pravidelné školenia personálu
 • používanie loga a značky VITABOX
 • ako jediný na Slovensku a v Čechách ponúkame kreditový systém na podporu predaja

 

 

KONCEPT FRANCHISINGU VITABOX

 

Franchisingový koncept značky VITABOX obsahuje jedinečný systém zdravej stravy až do domu. Franchisingová zmluva obsahuje podmienky a štandardy, ktoré je franchisant a franchisor povinný dodržiavať. Podrobne a konkrétne je vyšpecifikovaný v manuáloch, ktoré tvoria súčasť firemného a značkového know-how VITABOX. Je to zároveň súčasť duševného vlastníctva franchisora, podliehajúca firemnému a obchodnému tajomstvu, takže sa poskytuje len za konkrétne vymedzených zmluvných podmienok.

Pre vytvorenie systémovej siete prevádzok podľa úspešného konceptu VITABOX – zdravá stava až k Vám do domu, je nutné využiť moderný a overený spôsob riadenia a riešenia majetkovo-právnych a partnerských vzťahov. Optimálnou možnosťou je franchising, ktorý predstavuje metódu podnikania právne a finančne samostatných a nezávislých subjektov (franchisantov) využívajúcich overené know-how majiteľa značky (franchisora).

 

 

Vhodní partneri pre VITABOX:

 • majitelia alebo prevádzkovatelia reštaurácií, ktorí chcú naplno vyťažiť svoju kapacitu a stotožňujú sa s konceptom zdravého stravovania
 • vyučení kuchári, ktorí by radi začali budovať svoj vlastný biznis a je im blízky koncept zdravého stravovania
 • ambiciózni ľudia, ktorí by chceli začať budovať vlastnú firmu a robiť niečo inovatívne, čo na našom trhu zatiaľ nie je (toto je aj náš prípad, a po piatich rokoch pôsobenia nás to neustále napĺňa).

 

Momentálne hľadáme partnerov pre exkluzívne zastúpenie v týchto lokalitách:

Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Nitra, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad 

 

Viac info http://www.vitabox.skSúvisiace články


Nová franchisingová spoločnosť na trhu!

Nová franchisingová spoločnosť na trhu!

„Zmeň svoj životný štýl a začni sa zdravo stravovať s VITABOXOM!“ Týmto heslom sa hlási na trh nová franchisingová spoločnosť. Predstavujeme vám spoločnosť VITABOX.

25.11.2011 viac info
VITABOX

VITABOX

Rozhovor týždňa s pánom Dávidom Raškovom, majiteľom franchise spoločnosti VITABOX.

25.11.2011 viac info