Pizza TuSi
Personálna agentúra Mr.JOB Slovenská franchisingová asociácia

5 tipov ako využiť Skype vo firme

Málokto si uvedomuje skutočnú hodnotu Skype-u. Ľudia v biznise nechápu, ako veľmi vie byť Skype nápomocný, koľko času môže ušetriť tím, ktorí poznajú jeho najužitočnejšie vlastnosti alebo ovládajú triky, ako čo najviac z neho vyťažiť.

Mohli by sme napísať knihu návodov ako používať Skype, ale prinášame pre malých podnikateľov 5 najhorúcejších tipov, ako z neho čo najviac vytrieskať.


Tipy pre lepšie využitie Skype-u1. Zdieľanie obrazovky je snáď najpodarenejšia vlastnosť Skype-u. Je neuveriteľné, koľko ľudí stále netuší, že sa môžu podeliť o to, čo majú práve na displeji, s osobou na druhom konci hovoru.

Je to ideálny spôsob, ako na diaľku pustiť niekomu prezentáciu, ukázať kód druhému programátorovi alebo odhaliť iným, čo máte práve vo vyhľadávači. Stačí tak málo – iba kliknite pravým tlačidlom na myši počas video hovoru a vyberte „Share Your Screen“ (zdieľať obrazovku), pre používateľov Mac-u „Share Screen".

 

2. Stiahnite si Skype Extras. Skype si môžete zveľadiť pomocou mnohých plug-inov, ktoré sú známe ako „Extras“. Prostredníctvom aplikácií, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie, viete hrať hry či nahrávať si hovory. Napríklad, aplikácia Unyte poskytuje pokročilé nástroje pre obchodnú spoluprácu, kým Pamela zahŕňa nahrávanie hovorov, zosynchronizovanie s Outlook-om a hlasovú poštu.3. Presmerujte si hovory. Ak používate Skype, toto je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré by ste si mali nastaviť. Môžete si presmerovať prichádzajúce hovory zo Skype na Váš mobil. Bude Vám to fungovať dokonca aj vtedy, keď budete mať počítač vypnutý. Túto funkciu si viete nastaviť v hlavnom menu „Tools“ (nástroje). Počas presmerovaných hovorov si budete čerpať Skype kredity , ale bude to stáť za to. Hlavne vtedy, ak nemáte Androidovú alebo iPhonovú aplikáciu (ktoré bežia na pozadí). Vlastne odporúčame nastaviť si presmerovanie hovorov tak či tak, nakoľko aplikácie Skype pre mobilné telefóny sú veľkí „žráči“ baterky.4. Skontrolujte si byt/domácich miláčikov, keď ste preč. Ak máte doma ešte jeden počítač, existuje starý trik na kontrolu bytu, kým ste preč. Vytvorte si dva Skype účty a nalogujte sa do nového účtu doma. Nastavte ho na automatickú odpoveď na každý prichádzajúci hovor, nastavte nech sa automaticky zapne video počas hovoru a aktivujte Skype video. Výsledok tohto počínania bude v tom, že kedykoľvek zavoláte na svoj domáci účet z obchodného rokovania v Beijingu alebo z roboty kdekoľvek ste, automaticky uvidíte, čo sa doma deje a môžete sa upokojiť.5. Premeňte Skype na nástroj pre služby zákazníkom. Nemusíte na Vašej stránke uvádzať svoje Skype používateľské meno, aby ste poskytli podporné služby Vašim zákazníkom. Jednoducho si vytvorte praktický Skype button (Skype tlačidlo), skrz ktorý budete dostupný Vašej klientele bez toho, aby ste vyzradili svoje používateľské meno svetu.

Podobné články


7 tipov na leták, ktorý predáva

7 tipov na leták, ktorý predáva

Tipy na čo nezabudnúť a čomu sa vyhnúť pri tvorbe Vašich reklamných letákov.

30.10.2010 viac info
Sociálne médiá menia tvár podnikania

Sociálne médiá menia tvár podnikania

Sú sociálne médiá ako Facebook a Twitter len novodobou módnou vlnou v komunikácii na internete, alebo predstavujú niečo viac? V čom spočíva ich sila, ako fungujú a prečo by ich malí a strední podnikatelia nemali brať na ľahkú váhu? Pohľadajme spolu zopár odpovedí.

30.10.2010 viac info
Reč tela v biznise

Reč tela v biznise

Rečou Vášho tela viete ovplyvniť to, či budete mať úspech alebo nie. Keď idete na konferenciu, stretnutie alebo obchodné rokovanie, je dôležité, aby ste vedeli, ako sa správať tak, aby ste k sebe pritiahli tých ľudí, s ktorými chcete obchodovať alebo ich zaradiť medzi svoje obchodné kontakty.

03.11.2010 viac info
Ako tvoriť biznis plán?

Ako tvoriť biznis plán?

Podnikateľským plánom investorovi preukazujete nielen to, že svojmu podnikaniu veríte a rozumiete, ale aj to, že nad podnikaním dokážete koncepčne uvažovať. Dôležitým predpokladom dobrého plánu je jasná a logická obsahová štruktúra. S prihliadnutím na rôznorodosť podnikania možno len veľmi ťažko vytvoriť univerzálny návod na tvorbu plánu, ak sa však budete pridržiavať uvedených otázok, nemali by ste na nič podstatné zabudnúť.

04.11.2010 viac info
Pred tým, než odošlete e-mail

Pred tým, než odošlete e-mail

Aké sú základné pravidlá pre správnu formuláciu e-mailov?

09.11.2010 viac info
Kedy odpovedať na negatívnu kritiku a kedy nie

Kedy odpovedať na negatívnu kritiku a kedy nie

Pozrite sa na krátky zoznam typov kritík, na ktoré sa oplatí reagovať a potom tých, ktoré si nezaslúžia Vašu pozornosť.

18.11.2010 viac info
10 pravidiel rýchleho a jednoduchého PR

10 pravidiel rýchleho a jednoduchého PR

Public relations (PR), t.j. vzťahy s verejnosťou sú vlastne len inou formou reklamy. Ak sa v nich riadite správnymi stratégiami, dokážu divy. Oproti reklame má PR pár neodškriepiteľných výhod: nízke náklady a väčšiu dôveryhodnosť. Reklamu už totiž dokáže spotrebiteľ ľahko prekuknúť. Naproti tomu produkt spomenutý v kontexte správy či článku plní úlohu pasívnej propagácie, ktorá je neraz omnoho účinnejšia a schopnejšia prinútiť spotrebiteľa k činu, či dokonca upriamiť na seba pozornosť médií, než samotná reklama.

18.11.2010 viac info
Čo potrebuje podnikateľská web stránka?

Čo potrebuje podnikateľská web stránka?

Internet je plný strašidelných stránok, a to nielen z hľadiska ich zlého dizajnu. Je mnoho iných vecí, ktoré robia webovú stránku priateľskú k jej užívateľom – nehovoriac o tých, ktoré ich ovplyvnia natoľko, že sa s Vami rozhodnú urobiť obchod. Cez kontakt až po informácie od zákazníkov, pozrite sa na pár najdôležitejších prvkov, ktoré by Vaša stránka mala obsahovať v prípade, že má byť efektívnym pomocníkom Vášho biznisu.

06.12.2010 viac info
Budujte si svoj imidž na internete

Budujte si svoj imidž na internete

Ak nie ste na internete, akoby ste ani neboli. Komunikačné technológie napredujú míľovými krokmi a ani podnikanie sa bez nich už naozaj nezaobíde. Byť on-line však nestačí.

18.12.2010 viac info
Ako diplomaticky povedať NIE

Ako diplomaticky povedať NIE

Môže sa stať, že sa dostanete do situácie, v ktorej Vám partner, spolupracovník alebo zamestnanec navrhne niečo, čo Vy nepovažujete za správne, etické.

17.01.2011 viac info